Сафлор, або дикий шафран, належить до роду олійних культур і нагадує соняшник. Олія з його насіння – майже прозора на вигляд і нейтральна на смак, завдяки чому може бути використана практично у будь-якій страві. Має в складі компоненти, завдяки яким вважається кориснішою навіть за оливкову олію. Рекомендується для спортсменів і тих, хто хоче зменшити вагу, оскільки сприяє зменшенню жиру і набору м'язової маси.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва олії: від посіву насіння до розливу в тару.
Вирощування. Компанія обрала екологічні сонячні поля Тернопільщини та один з найкращих олійних сортів сафлору. Застосування будь-якої агрохімії є категорично неприйнятним.
Виробництво. Використовуються німецькі маслопреси з контролем температури для отримання холодного віджиму, щоб олія зберегла всі вітаміни та поживні речовини. Після виготовлення олія відстоюється природним методом у скляній тарі в темному місці впродовж 12 годин. Цим самим вдається досягти максимального сповільнення окислювальних процесів. Під час відстоювання мікрочастинки насіння осідають без стороннього втручання, олія стає прозорою.
Фасування. Відстояну олію розливають у скляні пляшки темно-зеленого кольору і надсилають покупцям. На прохання покупців, олія може відправлятись без попереднього відстоювання.
За смаком сиродавлена олія сафлору нагадує рафіновану соняшникову. Поєднується з будь-якими овочами, випічкою, солодощами, бутербродами, салатами, макаронними виробами, бобовими, коржами, сухариками, хлібцями, гарнірами, супами. Її можна змішувати з іншими оліями, роблячи купаж, а також застосовувати для різних домашніх соусів і маринадів.
Може використовуватися для смаження і тушкування, але при цьому втрачає корисні властивості.
Соус сподобається тим, хто не їсть яйця і не любить їх запах.
- олія сафлору – 250 мл
- рослинне молоко (найкраще підходять рисове, гречане, соєве, вівсяне) – 125 мл
- яблучний оцет – 1,5-2 ч.л.
- сіль, спеції – на смак.
- Привести молоко й олію до однакової температури.
- З'єднати в блендері всі інгредієнти, крім олії, та збивати кілька хвилин.
- Влити олію в чашу блендера і продовжувати збивати до загустіння.
- Перелити в ємність, зберігати в холодильнику не більше 5 днів.
Комедогенність: 0 (рекомендується використовувати для косметичних процедур).
Для шкіри: особливо підходить для сухої та такої, що свербить і лущиться. Наносьте легкими масажними рухами для запобігання старінню та в'яненню шкіри, розгладження зморшок, захисту від сонця (завдяки легкій текстурі олія відмінно вбирається). Накладайте точково для зняття запалень і почервоніння, загоєння ранок. Використовуйте для масажу.
Для волосся: втирайте в шкіру голови на кілька хвилин перед миттям для боротьби з випадінням волосся.
Регулярне вживання сафлорової олії в рекомендованій кількості допоможе впоратися з багатьма проблемами в організмі.
Травна система. Сильний проносний ефект, боротьба з закрепами.
Кровоносна система. Профілактика тромбозу, інфаркту, інсульту, атеросклерозу. Розширення судин, поліпшення кровообігу.
Покривна система. Боротьба з куперозом, зволоження шкіри. Загоєння ранок, відновлення шкірного покриву.
Статева система. Допомога при нерегулярних місячних, аменореї, менопаузі.
Ендокринна система. Поліпшення імунітету та метаболізму. Позитивний вплив на організм при цукровому діабеті, профілактика нефропатії.
Варто пам'ятати, що олія є не ліками, а лише підтримуючим засобом. Слідкуйте за самопочуттям після прийому препарату та консультуйтеся з фахівцями (дієтологами, терапевтами).