Маслянисте насіння сафлору з вигляду нагадує соняшникове, має виражений гіркувато-солодкий смак і квітковий аромат. Застосовується в кулінарії, медицині, с/г та деяких видах промисловості. Підходить для приготування сиродавленої олії, а також для годування птахів. Сафлор рекомендований спортсменам і охочим знизити вагу, оскільки сприяє зменшенню жиру та набору м’язової маси.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки сафлору покупцеві: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Сафлор росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіже сафлорове насіння з останнього врожаю.
Фасування. В день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Сафлор використовують як приправу для страв, заправку для чаю та настоїв. Насіння підкреслить смак гарнірів, бобових, рибних і м’ясних страв, плову, салатів, добре поєднується з горіхами.
Ця страва вважається святковою в Індії. Подається в гарячому вигляді з ложкою масла гхі.
- варений рис – 1 скл.
- насіння сафлору – 1 скл.
- кардамон – 3 зернятка
- сіль – на смак
- молоко – ¼ скл.
- Замочити насіння сафлору мінімум на 4 години. Потім злити воду, додати до насіння 1 скл. свіжої води й подрібнити все блендером. Процідити. Додати ще ½ скл. води, ще раз прокрутити масу в блендері та знову процідити.
- Змішати сафлорове “молочко” з вареним рисом і подрібненим кардамоном. Проварити 2 хвилини.
- Додати сіль і молоко. Довести до кипіння та зняти з вогню.
Зазвичай сафлор не використовується для пророщування.
Сафлор чинить позитивний вплив на організм в цілому, має антиоксидантні властивості. Регулярне вживання допоможе впоратися з багатьма проблемами зі здоров’ям
Ендокринна система. Зміцнення імунітету. Нормалізація ваги та рівня глюкози в крові. Регуляція функції щитовидної залози.
Видільна система. Сечогінний ефект, стимуляція роботи й очищення нирок.
Кровоносна система. Профілактика тромбозу, інфаркту, інсульту, атеросклерозу. Розширення судин, поліпшення кровообігу.
Травна система. Загоєння запалених слизових шлунково-кишкового тракту. Жовчогінна й проносна дія, боротьба з запорами.
Нервова система. Стимуляція роботи мозку, підвищення концентрації та уваги. Заспокійлива дія при хронічних і гострих стресах.
Покривна система. Терапевтичний ефект при псоріазі, загоєння ранок і мікротріщинок. Боротьба з куперозом, зволоження шкіри.
Статева система. Полегшення стану при хворобливих місячних, ендометріозі, аменореї, зниження проявів ПМС.