В нутового борошна – жовтувато-кремовий колір, ніжний аромат і смак. Це традиційний інгредієнт індійської та близькосхідної кухні. Прекрасна альтернатива пшеничному борошну, якщо потрібно зменшити споживання калорій і позбутися глютену. Має здатність не поглинати олію. Використовується також в оздоровчих і косметологічних цілях.
Компанія "Земледар" ретельно контролює весь процес виробництва: від контролю якості бобів до фасування борошна.
Вирощування. Наш нут росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Все борошно виготовляється тільки в день замовлення. Покупець отримує свіже якісне борошно, зі збереженням всіх корисних властивостей. У виробництві використовується німецький жорновий млин з просіювачем, зроблений з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей бобів.
Фасування. Свіже борошно пакується у крафтові паперові пакети.
Борошно з нуту – щільне й більш липке у тісті, ніж універсальне борошно. Це фантастичний сполучний продукт для випічки або страв, які потребують трохи додаткової стабільності (вегетаріанські бургери або оладки). Страви з нутового борошна готують в усьому світі: в Сицилії – нутові оладки панелле, у Провансі – млинці сокка та смажені палички паніс, у М’янмі – нутовий тофу.
Незважаючи на щільну консистенцію, нутове борошно надає неймовірно легкої текстури смаженому тісту (дещо нагадує темпуру). Очевидною перевагою цього борошна є здатність не вбирати в себе рослинну олію.
Може служити основою для пікантних вафель або відмінним загущувачем соусів і супів. Добре поєднується із зірою, оливковою олією, часником, лимоном.
Використовується в десертах.
Апетитний нутовий “омлет” готується без яєць, на основі нутового борошна, з додаванням свіжих овочів і пряних спецій. У готовому вигляді своїм сонячно-жовтим кольором, ледь підсмаженою скоринкою і вкрапленням різнобарвної начинки нагадує справжній яєчний омлет. Відмінний варіант ситного сніданку або перекусу протягом дня. Спробуйте!
- борошно з нуту – 150 г
- вода очищена – 200 г
- кмин, коріандр, суміш перців – по ⅓ ч.л.
- сіль – щіпка
- зелень і овочі (солодкий перець, помідор, шпинат, капуста брокколі) – на смак
- рослинна олія для смаження.
- Підготувати овочі (якщо використовуєте брокколі – то відварити; помідори, перець і зелень – нарізати; шпинат можна трохи спасерувати).
- Нутове борошно змішати зі спеціями та сіллю, залити водою і дати йому набрякнути протягом 20-30 хвилин.
- Змішати овочі й тісто, вилити масу на розігріту сковороду, попередньо змащену олією.
- Смажити “омлет” з двох сторін протягом 5 хвилин до рум’яної скоринки.
- Можна доповнити страву свіжою зеленню та соусами на смак.
Хумус з кунжутною пастою тахіні – смачна і пікантна закуска, яка їсться з лавашем, пітою чи цілозерновим хлібом. Хумус можна назвати легкою їжею – вона і смачна і корисна. В основі страви – нут (турецький горох), який містить велику кількість рослинного білка. Хумус принесе вам надзвичайну смакову насолоду, а також наповнить раціон необхідними елементами. Тож, давайте готувати разом!