Нут (баранячий горох) – дуже смачний і поживний улюбленець веганів, спортсменів і прихильників правильного харчування. Світло-бежеві боби – досить об’ємні за розміром, мають соковитий горіхово-білковий смак і маслянисту структуру. Нині цей уродженець Близького Сходу входить у трійку найпопулярніших бобових культур світу.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес постачання нуту з полів до покупця: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Наш нут росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Боби зберігаються відповідно до санітарних норм і фасуються у день замовлення. Покупець отримує свіжий нут з останнього врожаю.
Фасування. Товар упаковується в екологічну паперову тару і надсилається покупцеві.
Нут відварюють, готують на пару, додають у супи, обсмажують, консервують і запікають. Завдяки нейтральному смакові, він прекрасно поєднується з солоними і солодкими інгредієнтами: рослинними оліями, прянощами, овочами, горіхами, медом, шоколадом та ін.
Страви з нуту готують у всьому світі: в Індії – суп-пюре дал, на Близькому Сході – хумус і фалафель, в Іспанії – суп косідо. Також з нього можна приготувати дуже смачні та поживні вегетаріанські котлети, млинці, пюре, запіканки, рагу, корисні безглютенові десерти та навіть веганське морозиво.
Найпростіший спосіб приготування нуту – відварити його до готовності та вживати як самостійний гарнір. Для кращого розварювання у воду для замочування або вже при варінні до нуту можна додати трішки соди. З води, що залишилася після варіння нуту і містить багато білку, можна зробити аквафабу – рослинний замінник яєць.
Хумус – поживна закуска, яку традиційно намазують на лаваш, хліб і грінки, або доповнюють нею різні страви. Рецепт можна взяти за основу й експериментувати з добавками.
- відварений нут – 1,5 скл.
- паста тахіні – 2 ст.л.
- часник – 1 зубчик
- лимонний сік – 1 ч.л.
- оливкова олія – 2-3 ст.л.
- спеції (перець чорний мелений, куркума, сіль, імбир сушений) – на смак
- зелень – на смак.
- Нут пробити блендером до м’якої однорідної консистенції. Якщо пюре вийшло сухе, можна додати трохи води.
- Часник розчавити у часникодавці.
- Додати до нуту всі інгредієнти та перемішати.
- Перекласти у піалу для подачі, прикрасити гілочкою петрушки або кропу.
Пропонуємо вам приготувати разом із нами корисний теплий салат – соковиту суміш нуту, перцю та фети. Просте приготування ситної та наповненої вітамінами страви. Нут – джерело рослинного білка, що добре засвоюється. Червоний перець містить рекордну кількість білка. А борошно перцю Чилі додасть страві пікантності.
ФАЛАФЕЛЬ з НУТУ
Пропонуємо рецепт фалафель від компанії Земледар.
Нут відмінно проростає, подвоюючи свої корисні властивості (особливо кількість вітаміну С). У пророщеному вигляді його вживають сирим, додаючи в салати, сироїдні страви та не піддаючи тепловій обробці. Смак у пророщених бобів – сируватий і свіжий.
Щоб проростити боби, потрібно спочатку залити їх чистою холодною водою на 12 годин. Після цього воду злити, горох добре промити за допомогою друшляка та помістити у неглибокий харчовий контейнер або пророщувач. Накрити кришкою та залишити при кімнатній температурі на добу. Далі рекомендується взяти велику керамічну форму, застелити її вологою марлею або натуральною тканиною, складеною в 2-3 шари, зверху викласти нут і накрити тонким шаром вологої тканини. Залишити так ще на добу при кімнатній температурі. За цей час з'являться перші паростки. Пророщений нут потрібно промити і залишити при кімнатній температурі ще на добу. Перед вживанням необхідно промивати додатково. Зберігати не довше 5 днів у холодильнику в скляній тарі з доступом до повітря.