Макова клітковина виробляється методом грубого помелу зі знежиреного насіння маку. Має приємний солодкуватий смак з легкою гірчинкою. Не містить ароматизаторів, стабілізаторів та інших сторонніх домішок. Ідеальна для випічки та начинок.
Особливості виробництва
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва: від контролю якості макового насіння до фасування клітковини.
Вирощування. Мак вирощується далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Вся клітковина виготовляється тільки у день замовлення. Покупець отримує свіжий якісний продукт зі збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовуються якісні німецькі млини з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей насіння.
Фасування. Свіжа клітковина упаковується в крафтові паперові пакети.
Застосування у кулінарії
Клітковину маку додають у булочки, калачі, пампушки, кекси, штруделі, рулети та пироги, використовують для приготування халви й інших кондитерських виробів. Смак маку прекрасно поєднується з цитрусовими, шоколадом і медом.
Макову клітковину можна всипати в корисний заспокійливий коктейль із грушево-персикового фрешу та вівсяного борошна, змішати з медом і намазати на хліб або млинчики, заправити салат або кашу, додати в картопляне пюре.
Макові кексики з клітковиною
Макові кекси – прості для господині, смачні для дітей і гостей, корисні для всіх. Вони ніжні та маслянисті, з неймовірним ароматом. Легкий рецепт хоч на щодень!
Інгредієнти:
- домашній сир – 100 г
- родзинки – 30 г
- курага – 50 г
- цукор коричневий – 2 ст.л.
- мигдаль солодкий – 50 г
- макова клітковина – 2 ст.л.
- яйце – 1 шт.
- імбир – 10 г
- цукрова пудра – для обсипання.
Спосіб приготування:
- Родзинки та курагу добре промити й замочити у теплій воді на 15 хвилин, потім курагу дрібно нарізати.
- Мигдаль посікти ножем.
- З’єднати сир, цукор, сухофрукти, мигдаль, яйце, макову клітковину й імбир.
- Отримане тісто розподілити у форми.
- Поставити випікатись у розігріту до 180°С духовку на 30-40 хвилин (до сухої зубочистки).
- Готові кекси посипати цукровою пудрою.
ПАМПУШКИ з ПШЕНИЧНОГО БОРОШНА
Пампушки – одна з найвідоміших та найдавніших різдвяних страв. Завдяки цьому простому рецепту ви зможете потішити своїх близьких смачними, пухкими, солодкими пончиками з маковою начинкою. Такі пампухи сміливо можна назвати корисними, бо вони з цілозернового борошна білявої пшениці, а замість цукру ми додаємо мед. Спробуйте приготувати традиційний пісний, проте улюблений десерт усіх діток і дорослих.
Застосування для оздоровлення
Клітковина макового насіння має легкий знеболюючий ефект, усуває запальні процеси, зменшує ризик онкологічних захворювань і “вміє” багато іншого. Має протипаразитарні й антимікробні властивості. Уповільнює вікові дегенеративні процеси.
Видільна система. Допомога при проблемах із сечовим міхуром та інтоксикаціях. Профілактика утворення каменів у нирках.
Дихальна система. Ослаблення кашлю та дихальних спазмів.
Кровоносна система. Профілактика анемії, атеросклерозу, серцевих нападів та інсультів. Зниження тиску й рівня холестерину. Зміцнення серця та судин.
Нервова система. Гармонізація психічного стану. Антистресовий і легкий снодійний ефект. Захист очної сітківки від розвитку дегенеративних процесів.
Опорно-рухова система. Зміцнення кісток і зубів, запобігання остеопорозу. Сприятливий вплив на хрящові тканини та кровотворення.
Травна система. Допомога при непрохідності кишечника, кольках, діареї, дисбактеріозі. Глистогінний та жовчогінний ефект.
Статева система. Відновлення жіночого гормонального фону, усунення клімактеричних мігреней, нормалізація менструального циклу. Підвищення фертильності.
Ендокринна система. Підвищення імунітету. Поліпшення обміну речовин. Зниження ризику розвитку цукрового діабету й онкозахворювань.
Варто пам’ятати, що клітковина є не ліками, а лише підтримуючим засобом. Слідкуйте за самопочуттям після прийому препарату та консультуйтеся з фахівцями (дієтологами, терапевтами).
Особливості вживання та зберігання
Для вагітних: в помірних кількостях і при відсутності протипоказань. Рекомендується при нестачі кальцію, нервових розладах, спазмах і болях.
Для дітей: дозволяється після 2 років. Джерело кальцію для дітей з алергією на молоко.
Зберігання: в середньому 6 місяців у герметичних багатошарових паперових упаковках і температурі нижче 25°С.
Добова норма: 100-135 г.
Протипоказання
Захворювання печінки, жовчного міхура і проток. Алергія на мак.
Корисний склад
Вітаміни: А, С, Е, B1, В5.
Біологічно значущі елементи: залізо, калій, кальцій, магній, марганець, мідь, натрій, фосфор, цинк.
Корисні сполуки: алкалоїди, поліфеноли, жирні кислоти омега-6, омега-9.
Білки: |
35 г на 100 г продукту |
Жири: |
13 г на 100 г продукту |
Вуглеводи: |
12 г на 100 г продукту |
Калорійність: |
325 Ккал на 100 г продукту |
Тип тари: |
паперовий крафт-пакет або мішок |
Термін зберігання: |
3 міс. у прохолодному місці |
Країна походження насіння: |
Україна |
Виробник: |
ТМ “Земледар” |